Atatürkçü Düşünce Dünya Platformu

Hakkımızda

Arrow
Arrow
Slider

Türkiye’de ve yurtdışında faaliyet gösteren Atatürkçü dernekler, amaçlarını ve güçlerini birleştirip Atatürkçü Düşünce Dünya Platformu’nu oluşturmuştur.
Atatürkçülüğün önemini ve bu ideolojinin verdiği sorumluluğu layıkıyla yerine getirebilmek adına, dünyanın çeşitli ülkelerinin içinde yer aldığı 21 Atatürkçü dernek, 18 eylül 2016 tarihinde, Almanya Dortmund Atatürkçü Düşünce Derneği’nin önderliğinde Atatürkçü Düşünce Dünya Platformu’nu (ADDP) kurmuştur.
ADDP’nun kuruluşunun ardından yapılan ilk açıklamada “Atatürkçü Düşünce Dünya Platformu, Atatürk düşüncesini benimseyen, laik, demokratik ve hukukun üstünlüğünü savunan tüm dünyadaki ADD’nin katılımına açıktır. Platform, ortak etkinlikler ve faaliyetler gerçekleştirmek amacıyla çok yönlü çalışmalar yapacak, tüm dünyadaki ADD’lerin ortak çalışma ve faaliyetlerini koordine edecektir.” ifadeleri yer almıştır.
ADDP 18 Eylül 2016 tarihinde 21 üye ile başlayıp, bugün 40 üye sayısına ulaşmıştır. Atatürkçü Düşünce Dünya Platformu 17-18-19 mart 2017 tarihlerinde, ilk genel kurul toplantısını İstanbul Büyükada’da gerçekleştirmiştir. Bu toplantı neticesinde ilk Yönetim Kurulu belirlenmiştir.
Seçilen Yönetim Kurulunun ardından, Dr. Hakan Akbulut ADDP başkanı, Jale Özer ve Mevlit Deniz ADDP başkan yardımcısı olarak belirlenmiştir.
Atatürkçü Düşünce Dünya Platformu çok yönlü faaliyet ve çalışmalarının yanı sıra basın bildirileriyle de yurtiçi ve yurtdışı kamuoyuna görüşlerini iletmektedir. Yapılan bildirilerden

12.04.2017 tarihinde yayınladığı Teröre Karşı Basın Bildirisi,
21.04.2017 tarihinde yayınladığı Referandum Bildirisi,
23.04.2017 tarihinde yayınladığı
23 Nisan Basın Bildirisi
Bu bildirilerden bazılarıdır ve bu bildirilere ADDP web sitesi (www.ataturkddp.org) ve ADDP Facebook sayfalarından ulaşılabilinir.
ADDP, Atatürk ilke ve devrimlerini esas alarak, yurtta ve tüm dünyada Atatürkçü düşüncenin ilelebet payidar olması için iş birliği, dayanışma ve güç birliği yaparak çalışmalarına devam etmektedir.